Teslimat – Ürün İade / Değişim / Hasar

ÜRÜN İADE
Wepigo.com’dan satın almış olduğunuz ürünü aşağıdaki şartlar doğrultusunda 7 (Yedi) Gün içerisinde iade edebilme ve cayma hakkına sahipsiniz. Ürün iadelerinizde kargo ücreti tarafınızdankarşılanmaktadır.
Ürün İade Şartları
-Ürünler sizlere gönderilen fatura ile birlikte iade edilmelidir.
-Ürün iadelerinde , ürün ile birlikte gelen kampanya veya promosyon ürünlerinin de iade edilmesi gerekmektedir.
-İade talepleriniz kabul edilebilmesi için ürün/ürünler “Tekrar Satışa Uygun “ durumda olmalıdır. Bu nedenle orijinal kutu,ambalaj,şerit,koruyucu vb. orijinal aksesuarları ile birlikte gönderilmelidir.
-İade edilmek istenen ürünün kutu ve ambalajı deforme (ezik,yırtık,yıpranmış,zarar görmüş) olmamalıdır.
-Kurulumu Servis tarafından yapılan ürünlerin, tarafınızdan ambalajlarının açılması veya kurulması durumunda ürününüz iade dışı kalacaktır.
Ürün İade İşlemleri ve Geri Ödeme Süreci
-Ürün iade taleplerinizi (Ürün İade Formunu) tıklayıp eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak gerçekleştirebilirsiniz.
-İade Formu tarafımıza ulaştığında müşteri temsilcisi tarafından aranarak , iade işlemleriniz başlayacak ve size kargo bilgileri verilecektir.( Form’da verdiğiniz iletişim bilgilerinin doğruluğundan emin olunuz)
-Aldığınız kargo bilgileri doğrultusunda ve “Ürün iade şartlarını” sağladığınız durumda size verilecek olan adrese ürün iadenizi yapabilirsiniz.
-Ürün – Ürünler bizlere ulaştığında ve gerekli kontroller sağlanıp iade onayı alındığında tarafınıza Sms / E-Posta / Telefon yoluyla bilgi verilecektir.
-Ürün tarafımızdan iade onayı aldıktan sonra 2-7 iş günü içerisinde tarafınıza geri ödeme yapılacaktır.
ÜRÜN DEĞİŞİMİ
Wepigo.com’dan satın almış olduğunuz ürünü kusuru olmadığı takdirde renk,özellik,beden,görünüm vb. durumlardan dolayı maalesef değiştirememektesiniz.
Satın aldığınız ürün ile tarafınıza ulaşan ürünün farklı olduğunu düşünüyorsanız.(Ürün Değişim Formunu)kullanarak değişim talebinizi bizlere bildirebilirsiniz. Ürün değişimlerinizde kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Değişim talebinde bulunabilmek için aşağıda ki şartları sağlamış olmanız gerekmektedir.
Ürün Değişim Şartları
-Ürünler sizlere gönderilen fatura ile birlikte gönderilmelidir.
-Ürün değişimlerinde, ürün ile birlikte gelen kampanya veya promosyon ürünlerinin de iade edilmesi gerekmektedir.
-Değişim talepleriniz kabul edilebilmesi için ürün/ürünler “Tekrar Satışa Uygun “ durumda olmalıdır. Bu nedenle orijinal kutu,ambalaj,şerit,koruyucu vb. orijinal aksesuarları ile birlikte gönderilmelidir.
-Değiştirilmek istenen ürünün kutu ve ambalajı deforme (ezik,yırtık,yıpranmış,zarar görmüş) olmamalıdır.
-Kurulumu Servis tarafından yapılan ürünlerin, tarafınızdan ambalajlarının açılması veya kurulması durumunda ürününüzün değişimi sağlanamayacaktır.
ÜRÜN HASAR VE ARIZA
Ürünü Teslim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
“Kargodan ürün alırken gerekli kontrolleri sağlamadan lütfen Teslim Almayınız veya Teslim Aldım imzası atmayınız ! “
Sitemizden almış olduğunuz ürünü kargodan teslim alırken kontrol etmeniz gerekmektedir.Gerekli kontrolleri( ambalaj,aksesuar ,deforme vb.) sağladıktan sonra ,üründe bir sorun görülmesi halinde kargo firması görevlisine “Hasar tespit Tutanağı” tutmasını istediğinizi ve geri göndermek istediğinizi belirtin.Ürünün kusurlu olduğu ile ilgili bizi bilgilendirmeniz dahilinde ,dilerseniz stoklarımızda mevcut ise vakit kaybetmeden hemen yenisini göndermekteyiz.
Ürünü kontrol etmemeniz ve hasar tespit tutanağı tutulmaması durumlarında wepigo.com sorumlu tutulamaz.
Ürünü hasarsız ve sorunsuz bir şekilde teslim aldıktan sonra oluşacak hatalardan wepigo.com sorumlu tutulamaz.
Aldığınız Ürünün Bozuk , Arızalı veya Çalışmıyor Olması
Aldığınız ürünün bozuk,kusurlu veya arızalı çıkması durumunda ,ürünün teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde tarafımıza gönderebilirsiniz.
İlk olarak “Kusurlu – Arızalı Ürün Bildirimi” yapmanız gerekmektedir. Bu Bağlantıya tıklayarak Kusurlu – Arızalı Ürün Bildirimi formu ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
İkinci adım olarak bildirimde verdiğiniz bilgiler doğrultusunda müşteri temsilcimiz sizlerle iletişime geçerek gerekli kargo bilgilerini verecektir. Bu süreçten sonra ürünü bize kargo ücreti ödemeden gönderebilirsiniz.
“Ürünü Arıza veya Kusur nedeniyle teslim ederken aşağıdaki şartların sağlanmış olması gerekmektedir. “
-Ürünler sizlere gönderilen fatura ile birlikte gönderilmelidir.
-Kurumsal Faturalarda İade
-Ürün ile birlikte gelen kampanya veya promosyon ürünlerinin de geri gönderilmesi gerekmektedir.
-Ürün orijinal kutu,ambalaj,şerit,koruyucu vb. orijinal aksesuarları ile birlikte gönderilmelidir.
-Değiştirilmek istenen ürünün kutu ve ambalajı deforme (ezik,yırtık,yıpranmış,zarar görmüş) olmamalıdır.
-Kurulumu Servis tarafından yapılan ürünlerin, tarafınızdan ambalajlarının açılması veya kurulması durumunda ürününüzün Arıza bildirimi kabul edilmeyecektir.
İade edilen arızalı ürün elimize ulaştıktan sonra wepigo.com ürünü yetkili servise gönderir.Yetkili servis ürünü 15 iş günü içerisinde incelemeye tabi tutar ve sonuç ile ilgili bir rapor oluşturur. Bu rapor sonucuna göre ; Ücret iadesi – Yeni ürün gönderimi/değişimi – Ürün Onarımı şeklinde işlem yapılır ve size aynı gün Sms,Eposta yada Telefon yolu ile bilgi verilir .Servis Ürünün “Kullanıcı Hatası” tespitinde bulunması sonucunda herhangi bir işlem uygulamaz.
Bazı ürünlerimiz “Garantili Müşteri Memnuniyeti kapsamında” aynı gün yenisi ile değiştirilebilir.